Свјатослав Рихтер: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 66 бајти ,  пред 14 години
с
с (Бот Додава: ko:스비야토슬라프 리히터)
 
[[bg:Святослав Рихтер]]
[[cs:SviatoslavSvjatoslav Richter]]
[[da:Svjatoslav Richter]]
[[de:Swjatoslaw Teofilowytsch Richter]]
[[fr:Sviatoslav Richter]]
[[he:סביאטוסלב ריכטר]]
[[hu:Szvjatoszlav Teofilovics Richter]]
[[it:Svjatoslav Teofilovič Richter]]
[[ja:スヴャトスラフ・リヒテル]]
[[pl:Światosław Richter]]
[[pt:Sviatoslav Richter]]
[[ro:Sviatoslav Richter]]
[[ru:Рихтер, Святослав Теофилович]]
[[uk:Ріхтер Святослав Теофілович]]
59.415

уредувања

Прегледник