Разлика помеѓу преработките на „Адонис“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 71 бајт ,  пред 8 години
* Mahony, Patrick J. ''An Analysis of Shelley's Craftsmanship in Adonais''. Rice University, 1964.
* O'Brian, Patrick. "Post Captain." Aubrey/Maturin series. W.W. Norton, pg. 198. 1994.
* Thiollet, Jean-Pierre. ''Je m'appelle Byblos'', H & D, p. 71-80. 2005
 
[[Категорија:Грчки божества]]
Анонимен корисник

Прегледник