Разлика помеѓу преработките на „Симон Дракул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
| image = Simon Drakul.jpg|thumb|десно|250px|Симон Дракул
| caption =
| birth_date = {{роден на|24| септември| 1930}}
| birth_place = {{знамеикона|Macedonia}} {{роден во|Лазарополе|Македонија}}
| death_date = {{починал на и возраст|df=yes|1999|01|11|јануари1930|199909|24}}
| death_place = {{знамеикона|Macedonia}} {{починал во|Скопје|Македонија}}
| occupation = [[Писател]], [[Историчар]], [[Преведувач]]

Прегледник