Прејди на содржината

Википедија:Документирање на предлошки: Разлика помеѓу преработките

с
с (Робот: Селам 14 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q7419258)
See the heavily-used [[Template:Cite web]] for an example of detailed template documentation. Note that the template itself is protected, but the documentation subpage, [[Template:Cite web/doc]] is unprotected and can still be edited.
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
 
* [[m:Help:Templates#Noinclude, includeonly, and onlyinclude|<noinclude> and <includeonly>]]
* [[Википедија:Високо ризичниВисокоризични шаблони]]
* [[Шаблон:template doc page transcluded]]
* [[Шаблон:template doc page viewed directly]]