Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 23 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:EmmyAward.png|right|thumb|Eми награда]]
'''Наградите „Еми“''' се [[САД|американски]] [[телевизија|телевизиски]] продуцирани награди, кои се сметаат за телевизиски еквивалент на [[оскарОскар]]ите.
 
Три поврзани, но различни организации доделуваат наградите:

Прегледник