Мегалит: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 55 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Dscn5212-mane-braz 800x600.jpg|мини|300px|десно|Мегалитски гроб, [[Мане Бра]], [[Бретонија]]]]
[[Податотека:clooneen_wedge_tomb.jpg|мини|десноright|[[Клин (механика)|Клинест]] [[гроб]] од [[бронзено доба|бронзеното доба]] во областа Бурен во [[Република Ирска|Ирска]]]]

Прегледник