Разлика помеѓу преработките на „Генерален Договор за Трговија и Царини“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q194284 (translate me))
 
 
'''Генерален Договор за Трговија и Царини''' (скратено '''ГДТЦ''') функционира како темел на трговскиот систем на [[Светската Трговска Организација]] и останува во сила, иако договорот од [[1995]] содржи обновена верзија со цел да ја замени оригиналната од [[1947]].
 
==Литература ==
* [[Игор Јанев]], UN and the international financial and economic organizations, publ. Institute of Political Studies, Belgrade, 2004.
 
[[Категорија:Светска трговска организација]]
Анонимен корисник

Прегледник