Оберхаузен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 65 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
Нема опис на уредувањето
|image_photo = 2009-07-21 ob 08 aussicht centro.JPG
|imagesize =
|image_caption = [[CentrO]]-ParkЦентралниот inпарк Oberhausenво Оберхаузен
|Wappen = DEU Oberhausen COA.svg
|Wappengröße =
* -{[http://www.kommon.de/ KommOn]}- - Информационен систем на градови општини и окрузи {{de}}
* [http://www.mapquest.com/maps/map.adp?latlongtype=decimal&latitude=51.47028&longitude=6.86417&zoom=8 План на населението по мапи (-{Mapquest}-)]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Северна Рајна-Вестфалија}}
1.634

уредувања

Прегледник