Собирање: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 20 бајти ,  пред 9 години
с
Робот: Брише hu:Összegzés (strong connection between (2) mk:Собирање and hu:Összeadás (egyértelműsítő lap))
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Робот: Брише hu:Összegzés (strong connection between (2) mk:Собирање and hu:Összeadás (egyértelműsítő lap)))
[[Категорија:Елементарна аритметика]]
[[Категорија:Бинарни операции]]
 
[[hu:Összegzés]]
85.496

уредувања

Прегледник