Тане Николов: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 8 години
Во 1947 година Бугарија е веке република
(Во 1947 година Бугарија е веке република)
dead=dead|
death_date = {{death date and age|1947|1|19|1873|3|9|mf=y}} |
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[ЦарствоРепублика Бугарија]])
}}
 
Анонимен корисник

Прегледник