Разлика помеѓу преработките на „Роберт Грин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 7 бајти ,  пред 8 години
 
==Младост и образование==
Грин пораснал во Лос Анџелес, каде го посетувал [[универзитетот Беркли во Калифорнија]] пред да се стекне со бакалаварски степен по Класични студии на универзитетот на [[Висконсин]] - Медисон.<ref name=LATimesAA>{{cite news|last=Chang|first=Andrea|title=American Apparel's in-house guru shows a lighter side|url=http://articles.latimes.com/2011/aug/30/business/la-fi-robert-greene-20110726/2|newspaper=The Los Angeles Times|date=August 30, 2011}}</ref> Пред да се реши да стане писател, Грин сменил повеќе од 80 работи, меѓу кои градежник, преведувач, уредник во списанија, како и сценарист.<ref name=FreshPrince>{{cite news|last=Paumgarten|first=Nick|title=FRESH PRINCE; Hip-hop's Machiavelli|url=http://www.newyorker.com/archive/2006/11/06/061106fa_fact_paumgarten|newspaper=The New Yorker|date=November 6, 2006}}</ref> Во 1995 година, Грин работел како писател во Фабрика„Фабрика, училиште за уметности и медии, во Италија, и таму се запознал со книжар на име Јуст Елферс.
 
==Книги==
Анонимен корисник

Прегледник