Фенотип: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 155 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q104053 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
{{Никулец}}
[[Податотека:Coquina variation3.jpg|мини|десно|250п|[[Школки]]те од видот ''[[Donax variabilis]]'' имаат различна обоеност и шари]]
 
Под '''фенотип''' се подразбира надворешниот изглед или надворешната појава на својствата и белезите кај [[Организам|организмите]].
 
[[Категорија:Генетика]]
 
{{биологија-никулец}}
[[he:גן (ביולוגיה)#מושגים בסיסיים]]
 
[[Категорија:Генетика]]

Прегледник