Предлошка:Начела и напатствија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
|group4 = Начела за однесување
|list4 = {{nowrap begin}}[[Википедија:УчтивостПристојност|УчтивостПристојност]]{{·w}} [[Википедија:Начела за одземање на уредувачки права|Одземање на уредувачки права]]{{·w}} [[Википедија:Вандализам|Вандализам]]{{·w}} [[Википедија:Блокирање|Блокирање]]{{·w}} [[Википедија:Уредувачко војување|Уредувачко војување]]{{·w}} [[Википедија:Без лични напади|Без лични напади]]{{·w}} [[Википедија:Без правни закани|Без правни закани]]{{·w}} [[Википедија:Сопствеништво на статии|Сопствеништво на статии]]{{·w}} [[Википедија:Правило на тројно враќање|Правило на тројно враќање]] {{·w}} [[Википедија:Агитирање|Агитирање]] {{·w}} [[Википедија:Марионетство|Марионетство]] {{·w}} [[Википедија:Кориснички сметки|Именување на кориснички сметки]]{{nowrap end}}
 
|group5 = Напатствија за однесување

Прегледник