Предлошка:Начела и напатствија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
|group5 = Напатствија за однесување
|list5 = {{nowrap begin}}[[Википедија:Претпоставете добронамерност|Претпоставете добронамерност]]{{·w}} [[Википедија:Пристојност|Пристојност]]{{·w}} [[Википедија:Етика|Етика]]{{·w}} [[Википедија:Не ја нарушувајте Википедија за да илустрирате поента|Не ја нарушувајте Википедија за да илустрирате поента]]{{·w}} [[Википедија:Ве молиме не напаѓајте ги новодојденците|Ве молиме не напаѓајте ги новодојденците]]{{·w}} [[Википедија:Искористување на системот|Искористување на системот]]{{nowrap end}}
 
|group6 = Напатствија за класификација

Прегледник