Разлика помеѓу преработките на „Скопски Санџак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 44 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2912772 (translate me))
|year_end = 1913
|date_end = 30 мај 1913
|image_flag = Ottoman flag.svg
 
|image_coat = Osmanli-nisani.svg
|image_map = Sanjak of Üsküb, Ottoman Balkans (late 19th century).png
Анонимен корисник

Прегледник