Прејди на содржината

Предлошка:Кина-био-никулец: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Шаблон:Кина-биог-никулец на Шаблон:Кина-био-никулец презапишувајќи врз пренасочување)
Нема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:ManZhow 8Flag BlueInBorder.jpg|30px]]</td ><td >''&nbsp;Оваа [[биографија|биографска]] статија за [[Кина|Кинез]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширите.]''</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Никулци за Кинези<noinclude>| </noinclude>]]
| image = ManZhow 8Flag BlueInBorder.jpg
| pix = 30
| subject = биграфска
| qualifier = за личност од [[Кина]]
| category = Никулци за Кинези
| tempsort =
| name = Шаблон:Кина-био-никулец
}}
<noinclude>
 
</noinclude>