Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Програмски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q34059
с (Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q34059 (translate me))
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q34059)
 
[[ar:تصنيف:لغات برمجة]]
[[es:Categoría:Lenguajes de programación]]
[[hr:Kategorija:Programski jezici]]
[[pt:Categoria:Linguagens de programação]]

Прегледник