Тетово: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 9 години
== Населби и маала ==
[[File:Macedonian flag in Tetovo.JPG|thumb|right|200px|Поглед кон игралиштето во Колтук.]]
[[Колтук (Тетовско маало)|Колтук]]{{•}} [[Два Бреста (Тетовско маало)|Два Бреста]]{{•}} [[Поток (Тетовско маало)|Поток]]{{•}} [[Дреновец 1 (Тетовска населба)|Дреновец 1]]{{•}} [[Дреновец 2 (Тетовска населба)|Дреновец 2]]{{•}} [[Блок 70 (Тетовска населба)|Блок 70]]{{•}} [[Блок 86 (Тетовска населба)|Блок 86]]{{•}}[[Тетовчанка (населба)|Тетовчанка]]{{•}}[[Ванвардарска]]{{•}}[[Центар (Тетово)|Центар]]{{•}}[[Stara Gradinka (населба)|Stara Gradinka]]
 
== Забелешки и извори ==
2

уредувања

Прегледник