Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: pl:Tarator)
[[Слика:TaratorBg.jpg|thumb|200px|Таратор]]
'''ТаратурТаратор''' или '''таратортаратур''' ('''„тарто́р“''' во [[Струмица]]) е освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата македонска пролет и жешкото лето.
 
== Како се прави (рецепт) ==
Анонимен корисник

Прегледник