Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј XI“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q101286 (translate me))
с
death_date = {{починал на|12|август|1689}}|
deathplace = [[Рим]] |
other = ИнокентиеИнокентиј (појаснување)
}}
'''Папа ИнокентиеИнокентиј XI''' ([[лат.]] Innocentius PP. XI)([[16 мај]] [[1611]] - [[12 август]] [[1689]]) бил римски [[папа]] од [[21 септември]] [[1676]] до [[12 август]] [[1689]].
 
{{Папи}}
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:ИнокентиеИнокентиј XI}}
 
[[Категорија:Родени во 1611 година]]

Прегледник