Разлика помеѓу преработките на „Валкан танц“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 13 бајти ,  пред 7 години
с
 
==Наследство==
Џенифер Греј прави операција на носот во раните 90-ти направила операција на носот, со која го сменила нејзиниот нос и го направила нејзиното лице речиси непрепознатливо од нејзиниот карактер на „Бејби“. Се до ден денес, таа не може да најде улога која може да се мери со успехот која таа го постигнала во Валкан Ванц.
 
Што се однесува до студиото, и покрај големиот финансиски успех на филмот, Вестрон е проследен од серии падови и банкротирање. Матичната компанија на Вестрон Вестрон Инк. банкротирала во 1990 година, и е купена во јануари 1991 година од Артисан Ентертејмент за 26 милиони долари.
93

уредувања

Прегледник