Разлика помеѓу преработките на „Crazy Little Thing Called Love“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 7 години
с
с (корекции и дополнувања)
 
==Екипа==
*[[Фреди Меркјури]] – главен вокал , ритам гитара, придружен вокал, плескање со раце
*[[Брајан Меј]] – главна гитара, плескање со раце
*[[Џон Дикон]] – бас гитара, плескање со раце
*[[Роџер Тејлор]] – тапани, придружен вокал, плескање со раце
 
Иако Меркјури свирел дванесет-жичана електрична гитара на бина (а подоцна и шест-жичана електрична гитара), во студио тој снимал со шест-жичана акустична гитара со надворешни микрофони. Фреди Меркјури го отсвирел оригиналното гитарско соло на верзијата која се изгубила.
 
 
==Издавање на песната==
93

уредувања

Прегледник