Википедија:Ве молиме не напаѓајте ги новодојденците: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q4657367 (translate me))
сНема опис на уредувањето
Стандардана порака за добредојде или за предупредување се соодветни. Користи ги соодветните шаблони за добредојде или за предупредување. Биди одговорен Википедијанец, покажувај добра волја и дозволи на новодојденците да се искажат во целост.
 
== Што да направиш ако нападнеш или си напднатнападнат ==
 
Ако си нападнал некој новодојденец, или се чувствуваш како нападнат, земи ги предвид следните предлози:

Прегледник