Прејди на содржината

Црква Света Софија (Софија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
{{commons category|Sveta Sofia Church|Hagia Sophia Church (Sofia)}}
 
{{Софиски религиски храмови}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Софија}}