Разлика помеѓу преработките на „Црква Света Софија (Софија)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
Во градината на источната страна на црквата е погребан писателот [[Иван Вазов]].
 
==Надворешни врски==
* [http://stara-sofia.com/moskovska.html Историски слики од црквата]
 
{{commons category|Sveta Sofia Church|Hagia Sophia Church (Sofia)}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Софија}}

Прегледник