Разлика помеѓу преработките на „Базедова болест“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 7 години
* Ако очите науро ви се црвени и отечени, спијте така што главата да ви биде во исправена положба.
* Носете очила со темно стакло за да ги заштитите очите од пресилна светлина, сонце и ветер.
==Користена литература==
* Издавачка куќа: '''Mладинска куќа-Скопје'''
:За издавачот: '''Златко Макаровски'''
182

уредувања

Прегледник