Предлошка:Отстрани прв збор: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{#invoke:String|replace|source={{{1}}}|pattern=^[^%s]*%s*|replace=|plain=false}}<noinclude>
{{substr any|{{{1}}}|{{strfind short|{{{1}}}| |1}}|{{#expr:{{strlen_quick|{{{1}}}}}-{{strfind short|{{{1}}}| |1}} }}}}<noinclude>
 
{{документација}}

Прегледник