Разлика помеѓу преработките на „BirdLife International“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
| foundation = {{почетен датум|1993}}
| location = [[Кембриџ]], [[Англија]]
| key_people = Марко Ламбертини <small>([[главен извршен директор|изв. дир.]])<br/small>, Принцеза Такамадо <small>(почес.почесен претсед.претседател)</small>
| homepage = http://www.birdlife.org/
}}

Прегледник