Разлика помеѓу преработките на „Тон (појаснување)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
* [[Тон Копман]] (р. 1944) - холандски диригент, органист и чембалист
* [[Константи Тон]] (1794-1881) - руски архитект
* [[Олаф Тон]] (р. 1966) - поранешен германски фудбалскифудбалер, денес тренер
 
{{појаснување}}

Прегледник