Заедничка негација: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 16 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
=== Таблица на точност ===
[[Таблица на точноствистинитост|Таблицата на точноствистинитост]] на '''p НИЛИ q''' (се пишува и како '''p ⊥ q''' или '''p ↓ q''') е следнава:
 
{| border="1" cellpadding="1" cellspacing="0" style="text-align:center;"

Прегледник