Јоханес Гутенберг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8958 (translate me))
сНема опис на уредувањето
|spouse =
|children =
|relations =не се знае дали е венчан со жената од СтрасбургСтразбур, ЕлеиннЕлена, која што го тужела поради прекшок на ветување за брак.
|website =
|footnotes =

Прегледник