Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 52 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1001
с (Bot: Migrating 136 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1001 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1001)
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:Махатма Ганди]]
 
[[sa:महात्मा गान्धिः]]
126.033

уредувања

Прегледник