Разлика помеѓу преработките на „Адонис“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 21 бајт ,  пред 8 години
* Kerenyi, Karl, 1951 ''The Gods of the Greeks'' pp 75–76.
* [http://theoi.com/Olympios/AphroditeLoves2.html Theoi.com: Aphrodite and Adonis]
* Hamilton, Edith 1942,1969 ''[[Mythology (book)|Mythology]]'' pg. 90-91
* Mahony, Patrick J. ''An Analysis of Shelley's Craftsmanship in Adonais''. Rice University, 1964.
* O'Brian, Patrick. "Post Captain." Aubrey/Maturin series. W.W. Norton, pg. 198. 1994.

Прегледник