Разлика помеѓу преработките на „Среќна Нова ’49“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 44 бајти ,  пред 7 години
- Сакам да знам што ќе биде со брат ми, не може да незнајеш.
 
- Не знам. Слушај дете. Цел месец бело видело не сум видел. Работам по 24 саати на ден. Сега најдов некоја минутка да се издишам, а ти од небо па у ребра. Па што сакате бе, да му ибам мајката, у лајна е брат ти до гуша. На него е падната тешка сумња. Се појави и сведок кој го терети дека бил заједно заврбуван со некој. Сега таа изјава ја проверујат. Ако е крив ќе наебе. Стаљин ни ја крши кичмата, сами сме, руски тенкови се на граница. Тука милост нема. Слушај синко, трошка надеж да немате, мислам дека заглаил. Доста ли е? Нели е поштено мајката? Ај сеа сервус.
 
- Поштено. Сервус.
 
- Еј сервус! Услуга за услуга. Тргни ми го оној од ондека, малер ме бие!"
- Требе, ама има еден услов.
 
- Кој е тој услов пршујепрашује Пемба.
 
- Да добије нешто од нас за успомен.
Анонимен корисник

Прегледник