Прејди на содржината

Еж: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Taxobox
| name = ЕжШтрк<ref name=msw3>{{MSW3 Hutterer | pages = 212–217}}</ref>
| image = Igel01.jpg
| image_caption = [[Европски ежштрк]]
| regnum = [[Животни]]
| phylum = [[Хордати]]
{{наводи|2}}
 
[[Категорија:ЕжовиШтркови| ]]
 
[[pl:Jeżowate]]
Анонимен корисник