Разлика помеѓу преработките на „Наим Фрашери“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 18 бајти ,  пред 8 години
с
Бришење на "Naim_Frasheri.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: N...
с (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47007 (translate me))
с (Бришење на "Naim_Frasheri.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: N...)
{{Infobox writer
| name = Наим Фрашери<br>Naim Frashëri
| image = Naim Frasheri.jpg|thumb|left
| alt = Портрет на Наим Фрашери.
| birth_date = {{birth date|1846|05|25|mf=y}}

Прегледник