Разлика помеѓу преработките на „Кум (филм)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 15 бајти ,  пред 7 години
 
Ова остварување го краси извонредна фотографија, која и сама ја проповеда приказната за семејството Корлеоне. Него го сочинуваат многу сцени кои живеат за себе во свеста а секој од нас. Легендарната сцена на будењето на непослушниот холивудски моќник покрај одсечената глава на неговиот најдобар коњ сигурно е една од нив.
{{endspoiler}}
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник

Прегледник