Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 140 бајти ,  пред 7 години
Одбиена последната промена во текстот (од 213.135.177.142) и вратена ревизијата 3010537 на Addbot
(Одбиена последната промена во текстот (од 213.135.177.142) и вратена ревизијата 3010537 на Addbot)
{{Инфокутија за научник
 
|name = Леонард Ојлер<br />''Leonhard Euler''
|box_width = 300п
|image = Leonhard Euler 2.jpg|200п
|image_width = 200п

Прегледник