Прејди на содржината

Финска православна црква: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q752470 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q752470 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q752470 (translate me))
[[Категорија:Членови на Светскиот црковен совет]]
[[Категорија:Цариградска патријаршија]]
 
[[ga:Eaglais Cheartchreidmheach na Fionlainne]]