Разлика помеѓу преработките на „1003“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1003}}
'''1003''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1003}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1003. година од новата ера, 3. од вториот милениум, 3. од [[11 век]] и четвртта од [[100001000-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник