Разлика помеѓу преработките на „2079“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20))
{{21 век}}
{{Година во други календари|2079}}
'''2079''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2079}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2079. година од новата ера, 79. од третиот милениум, 79. од [[21 век]] и последна од [[2702070-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник