Разлика помеѓу преработките на „Исправи се, Делфина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
Почетните сцени од филмот кога Делфина влегува во морето за да го преплива [[Ла Манш]] се снимени на плажа во [[Будва]]. Сцените додека плива и излегува од водата се снимани на [[Охридско Езеро|Охридското езеро]].
 
== Бисери ==
 
{{cquote|На вакви таленти треба да им се помогне. Кажи малечка, сакаш да снимиш плоча или да настапиш на телевизија, а? Речи само, имаме ние пријатели. Да, ќе те лансираме, чесен збор. Па и зошто да не !?! Ај да загубиме некое милионче, како на пример со рекламните костуми на Делфина. Нема врска, наши сме. Знам, знам што сакаш да речеш: едно губиш, друго добиваш. Ги знам јас приказните на рекламните агенти, сите сте исти, грабате каде што ќе стигнете, а друг ви ги плаќа сметките, та после: згрешиваме шефе, ќе се извадиме со нови таленти.}}
 
== Реакции и награди ==
Анонимен корисник

Прегледник