Јохан Тарчуловски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 218 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Бил екстрадиран во [[Хаг]] на [[16 март]] [[2005]] година. Обвинителниот акт во случајот „Љуботен“ се покренала на [[15 март]] [[2005]] година, а јавната расправа започнала на [[16 август]] [[2007]] година.<ref>''Обвинителен акт против Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски, 15 март 2005, изменет и дополнет на 2 ноември 2005 (http://un.org.icty)''</ref>
 
Јохан Тарчуловски бил предвремено помилуван и пуштен од затворот во градот Диц во Германија на [[10 април]] [[2013]] година.
 
Тарчуловски е оженет со македонската фолк пејачка [[Соња Тарчуловска]] со која имаат две деца.
 

Прегледник