Прејди на содржината

СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==
*[[Зуица Лазова]] - македоскамакедонска фолк пејачка
*[[Зоран Џорлев]] - македонски музичар и виолинист
 
== Надворешни врски ==
* http://ilijanikolovskilujsk.schools.edu.mk Веб страница на училиштето
Анонимен корисник