Разлика помеѓу преработките на „1224“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 23 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{13 век}}
{{Година во други календари|1224}}
'''1224''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1224}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1224. година од новата ера, 224. од вториот милениум, 24. од [[13 век]] и петта од [[1220-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник