Разлика помеѓу преработките на „416“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 23 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{5 век}}
{{Година во други календари|416}}
'''416''' ('''[[Римски бројки|{{римски|416}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 416. година од новата ера, 416. од првиот милениум, 16. од [[5 век]] и седма од [[410-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник