Разлика помеѓу преработките на „Верверици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
 
==Живеалиште==
'''ВервревицатаВерверицата''' си прави гнездо,а често користи и изградени гнезда од врани и страчки, кои само ги подредува за своите потреби. Гнездото од горната страна е покриено, аод долната страна се наоѓаат влезовите.
 
==Размножување==
118

уредувања

Прегледник