Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 438 бајти ,  пред 9 години
Целосно избришана страница
с (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q963102 (translate me))
(Целосно избришана страница)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{фигури (стилистика)}}
 
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от.
 
==== Види исто така ====
* [[анафора]]
* [[симплоха]]
* [[палилогија]]
 
[[Категорија:Фигури (стилистика)]]
Анонимен корисник

Прегледник