Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 31 бајт ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11806 (translate me)
с (Bot: Migrating 102 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11806 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11806 (translate me))
[[Категорија:Родени во 1735 година]]
[[Категорија:Починати во 1826 година]]
 
[[nl:John Adams (politicus)]]

Прегледник