Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 20 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q132629 (translate me)
с (Bot: Migrating 53 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q132629 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q132629 (translate me))
[[Категорија:Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија:Електроинженерство]]
 
[[et:Elektriahel]]

Прегледник